

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Max Supply Voltage | 100 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Operating Supply Current | 1.2 mA |
| Sensing Method | High or Low Side |
Stock: 35
Distributors
pcbx
Unit Price$8.64916
Ext.Price$8.64916
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.64916 | $8.64916 |
| 10 | $6.81175 | $68.11750 |
| 25 | $6.54177 | $163.54425 |
| 50 | $6.28249 | $314.12450 |
| 100 | $6.03349 | $603.34900 |
| 300 | $5.79436 | $1738.30800 |
| 500 | $5.56470 | $2782.35000 |
| 1000 | $5.34419 | $5344.19000 |
